Informace o nás

Plavecký klub Hustopeče z. s.  nabízí:

  • Tréninky závodních plavců ve věku od 8-15 let
  • Kurz plavání pro děti 4-8 let ,,Plavecká přípravka"- přihlášení na: www.plavani-hustopece.cz
  • Kondiční plavání - je určeno dětem do 15 let, kteří se chtějí zdokonalit v plavání

 

Závodní plavání

Tréninky probíhají každé Pondělí a Středa od 15:00 do 17:00 a v sobotu od 10:30 do 12:00

Plavci jsou podle výkonosti rozděleny do čtyř skupin. Pod odborným vedením školených trenérů se učí správně plavat všechny plavecké způsoby v průběhu školního roku se zdokonalují ve vytrvalosti a rychlosti. Plavecký klub Hustopeče se během roku účastní závodů v ČR a pořádá zimní závod - Hustopečský džbánek. V průběhu prázdnin pořádáme pro členy sportovní soustředění a to jak v ČR, tak v zahraničí. V klubu plave v současné době 90 dětí a rádi přivítáme nové děti, které mají rády vodu a chtějí poznat plavání trochu jinak.

Plavání příznivě působí na fyzický rozvoj dětí, nezatěžuje klouby, posiluje svalstvo celého těla a tím kladně působí ke správnému držení těla.

 

Přípravka

Děti 4-8leté učíme vždy v Po od 17:00 do 17:45, ve St od 17.00-17.45 - Bližší info na: www.plavani-hustopece.cz

V přípravce se věnujeme výuce dětí ve věku od 4 do 8 let. Začínáme každý rok v září, kdy učíme děti základním plaveckým dovednostem, to znamená: správně dýchat do vody, skákat, splývat na hladině, potápět se a stylově správně plavat kraula a znaka. V prosinci končí základní kurz (1. pololetí). Děti od nás dostanou vysvědčení, sladkost a něco na památku.

Šikovné a spokojené děti, mohou navázat na (2.pololetí) které  začíná v polovině ledna a končí konce dubna.Plavání u takto malých dětí příznivě působí na tělesný rozvoj, na správnou koordinaci pohybů a orientaci ve vodě, také zvyšuje soustředěnost, odbourává strach z vody, dobře působí na dýchací soustavu a krevní oběh a výborně zapojuje děti do kolektivu.

 

Kondiční plavání

Je určeno dětem-plavcům do patnácti let, kteří se chtějí zdokonalit v plaveckých stylech. Trénink každý pátek od 17.00-19.00 hod..

Nově též kondiční plavání pro dospělé, to je určeno všem, kteří chtějí zdokonalit plaveckou techniku. Trénink v pátek 16.00-17.00 hod..

Platí se členský pololetní příspěvek.